Sztuki wizualne


25 Mar 2018
Sztuki wizualne

Są tacy poeci i są takie wiersze, które wyrażają dokładnie to, co sami chcielibyśmy powiedzieć, chociaż nawet o tym nie wiedzieliśmy. Chcemy złożyć im hołd, a jednocześnie dodać coś od siebie. Nie dlatego, że Miłosz czy Barańczak potrzebują nowego kontekstu, żeby zachwycać - raczej nie potrzebują. Po prostu dlatego, że nas poruszają i inspirują, że odnajdujemy w tych tekstach cząstkę siebie samych. Możliwe nawet, że o to chodzi w poezji.

Wiersze:
Andrzej Bursa, "Miłość"
Stanisław Barańczak, "Jeżeli porcelana to wyłącznie taka"
Czesław Miłosz, "Piosenka"
Ewa Lipska, "Ucz się śmierci"
Halina Poświatowska, "***"
Zuzanna Ginczanka "Dziewictwo"
Anna Świerszczyńska "Kobieta mówi o swoim życiu"'
Julia Hartwig "Pierwszy stopień szaleństwa"
Zbigniew Herbert "Potęga smaku"
Maria Pawlikowska - Jasnorzewska "Wzniosły"


Natalia Komarow - ur. w 1992 r. Swój debiut poetycki zawdzięcza konkursowi organizowanemu przez Fundację im. Henryka Berezy, w którym została wyróżniona i w 2014 r. ukazał się tomik „Gocław, Saska Kępa, Śródmieście”. Rok później jej wiersze opublikowane zostały w Odrze w ramach przeglądu najciekawszych debiutów poetyckich z poprzednich pięciu lat. Ukończyła studia z filozofii w Warszawie i z językoznawstwa w Krakowie. Przez ponad rok regularnie pisała o sztuce dla mgzn.pl. W wolnych chwilach maluje, czyta fragmenty mądrych książek i zwiedza świat. Z mediów społecznościowych najbardziej lubi Instagram, gdzie występuje jako nataliaaleksandra.

Przemysław Wideł - ur. 1992r. w Nowym Sączu. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom pod opieką prof. dr hab. Adama Brinckena, pod którego opieką kontynuuje studia doktoranckie. Artysta malarz, rysownik, ilustrator, twórca komiksów kurator wystaw w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. https://www.facebook.com/przemyslawwidel/ https://www.behance.net/widelprzemyslaw

Wspólnie występują jako Ostatni Ludzie Renesansu

https://www.facebook.com/ostatniludzierenesansu/

/*script src="/templates/acerola/js/isotope.pkgd.min.js">