Sztuki wizualne


20 Gru 2017
Sztuki wizualne

Pierwsza praca to rzeźba pt: "ech, chciałabym...", aluminium/pleksiglas, 2017

"Najchętniej leżelibyśmy w łóżku i prosili o wszystko innych. Ktoś inny zrobi z ciebie porządnego człowieka, pełnego sukcesu, sławy. Ktoś inny wyciągnie cie z dna. Ktoś inny, zawsze jest ktoś, coś (nawet jeżeli nie jest materialne). Polska kocha się w Maryi, bo to ona za nas wstawia się do Boga, aby rozwiązać nasze problemy. My tylko będziemy musieli sobie stworzyć projekcję naszego idealnego życia a Ona zrobi wszystko za nas. Produkujemy coraz więcej "wspomagaczy" zamiast szukać w sobie siły. W którym momencie nie będzie "ej zrób to", a raczej "muszę sam się wziąć w garść"."

Zdjęcia nr 1-3

Druga praca to performance pt: "(studentka ASP przyznaje) nie wiem czy dobrze zrobiłam"

"Wykorzystując znany w środowisku zwrot "krakowska konserwa" w stosunku do ASP w Krakowie, komentuję aktualny stan Uczelni. Atmosfera zaduchu przypomina wszechobecny smog, którego nie da się pozbyć. ASP serwuje studentom przestarzałą, konserwatywną wizję artysty w pięknym, obiecującym oraz nieskazitelnym opakowaniu. Dopiero po otwarciu drzwi okazuje się, jak długo nikt nie wietrzył w pokoju. Ja, jako pływająca w tych odmętach cząstka staram się wygrać i to pochłonąć, jednak cały czas wracam do czasu, kiedy mogłam zmienić decyzję o podjęciu studiów na Akademii Sztuk Pięknych i na prawdę, nie wiem, czy dobrze zrobiłam."

Zdjęcia nr 4-5


Olga Śliwa - urodzona w Krakowie 1993r. Studentka Krakowskiego ASP na wydziale Rzeźby w pracowni prof. Józefa Murzyna. Wyjechała w ramach programu Erasmus+ do Estonian Academy of Arts w Tallinie. Później dzięki wymianie międzyuczelnianej semestr spędziła w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Głównie zajmuje się rzeźbą oraz instalacjami, stworzyła kilka performance. Tematyka jej prac oscyluje dookoła kondycji człowieka współczesnego. Inspiruje się M. Abakanowicz, T. Emin, W. Hasiorem, O. Dawickim czy grupą "Ładnie". Aktualnie próbuje skupić się na własnym dyplomie magisterskim.

/*script src="/templates/acerola/js/isotope.pkgd.min.js">